esmaspäev, 12. november 2018

Lootvinas tuli külarahvas kokku arutellu!

Lootvina küla aktiivne rahvas sai kokku kolmapäeva õhtul külamajas ja ohkas suurest mõnust, kui nägi Heili Muuga kokku kokkatud võileivalauda. Aitäh sellele tublile külanaisele :-)
No kokkusaamise põhjus oli, et kutsusime külla volikogu liikme ja Taevaskoja küla külavanema Ahti Bleive (NB! Tema õde on muide meie Johanssoni Reet ;-), et ta räägiks miele Taevakoja kogukonna aktiivsusest, vabatahtlikust tööst külaelu ja -maja jaoks ning nende Taevaskoja TAALRIST.
Taevaskojal on n-ö oma raha. 1 taaler võrdub 2 eurot. Ja kõik, kes panustavad vabatahtliku tööga Taevakoja kogukonna jaoks (külamaja remont, ühistalgud, jne) saavad "palka" Taevaskoja taalrites. Ja siis nende taalrite eest saavad külaelanikud "osta" Taevaskoja külamaja või grillimaja kasutust, inventari (telkide, sumokostümide, jms) rent/kasutust, jne. Samuti on võimalik ka eurode eest külarahval kõiki neid teenuseid tarbida. Igajuhul tundub antud idee väga inspireeriv ja loob/väärindab kohalolnute arvates vabatahtliku tööd kogukonna jaoks ning laseb ka arvestada vabatahtliku töö tunde /hulka, mis kogukonna jaoks tehakse.
Lootvina kogukond peab tõsiselt kaaluma ja mõtlema meie oma külamaja tulevikku ja otstarvet ning jõudu selle eest hoolitsemisel. Kuid fakt on, et sellist armast, uhket, ajaloolist ja vinget ning ka ruumikat külamaja pole paljudel küladel, seega....?
Lootvina rahvas kohtumas Taevaskoja külavanema Ahti Bleivega. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar