kolmapäev, 3. mai 2017

TEEME ÄRA! talgud Lootvinas....

Häiritud püsielanik, kelle korterit lammutama asuti...

Meesteväe planeerimiskoosolek tegevusplaani jätkamiseks....

EV100 juubelivimpel.

Meie küla tegi ka 6.05 TEEME ÄRA! talgud.
Me olime üks 1900 talgu seast, mis üle Eesti toimus. Aktiivgrupp korraldas ja ligi 30 kogukondlast tuli appi! Talgud on ühistegemise aeg ja see oli lõbus...

Me oleme NII rõõmsad SELLISE (rohkearvulise, positiivse ja energilise) OSAVÕTU pärast! Lootvina pole kaua sellist POWERIT kogenud. Kuskil 15 suurt meest töötas nii, et maja värises (no oli 5 naist, kes neid söötsid-jootsid ja võimalikkuse piires panustasid ning maja pidid liikus ka lapsukesi). II korruse ruumid said puhtaks poole sajandi sodist 5 tunniga. Alustasime 10, tööle saime hooga kuskil 11 ja lõpetasime hoogtööga enne nelja.


Muuga Heili talgusuppi sai kuskil ühe ajal lõunal ja Levia imemaitsvat talgukooki lubasime alles peale töö lõppu :-D

Eestvedajana (Teeme ära registreeringu teinud talgujuhina ja teie kutsujana) TÄNAN selle panuse ning tegemise eest! See tunne on kirjeldamatu ning vaimustav, kui UHKE, RÕÕMUS ja ERGUTAV meeleolu tekkis TEID töötamas vaadates! Heilit supitamas, Levia koogitegu ning kõiki nende elavate nägudega ning hasardiga tegutsemas nähes! AITÄH veel ja kord :-D

Lühike emotsioon videona:

  Pildiotsingu fB logo tulemus meie talgute ürituse lehe leiad SIIT. Info 5257058

Talgutööliste protokoll nimekiri - Lootvina TEEME ÄRA 2017!
Siit veel nii mõnigi nimi puudu, kes n-ö hiljaks jäid.
Mehed nii suures tööhoos, et ei fokuseerunud pildile!
Ja viimaks lugu. Mehed olid ropult tööd teinud, suure hasardiga neli tundi kipsi, peent-tolmust-terviskahjustavat liiva-tolmu-puru "sitta" vannidega välja vedanud ja kipsiplaati lõhkunud. Umbes 1001 naela eemaldanud seintest ja laest. Ning siis juba tõmbasid enamus hinge maja ees. Kui külavanem vaatas köögi lahe ja hakkas mõtlema - mis seal all on?! Kakuti plaadi-vineeri ots lahti. All paistis teine mingi paber-papp plaat. Ohoo, mis seal all veel on?! Ja siis sündis otsus - selle võtame ka veel maha. Mina ergutasin kaasa. Muidugi, kui jõud juba olemas on, selline meestevägi külamaja juurde kokku kogunenud, siis tuleb teha! Kas tulebki uut võimalust?!? Kõik tagasi kööki! Kuskil kuus redelit sai kokku, LilleÜllar jooksis veel omaga lisaks ja Palli talu peremees ka pani üle tee oma õuele, et redel juurde saada ja siis läks lahti! Ruum oli meestest tulvil, kes mahtus, see kakkus lage alla. Tunni ajaga oli vana tsaariaegne laud väljas ja 5 kilo rottisitta põrandale langeda lastud :-D Vaene Üllar, kes vales ajal vales kohas seisus ja poolteist kilo kraesse sai. Õnneks olevat tal kapuuts peas olnud. 
Suuremeelselt ei tulnud tüli viljaka rotisita saatuse üle, et noh kelle põllule väetada......vaid visati üle tee, Palli talu kartulipõllule, mille viljadest niikuinii aastaid juba külapidude kartulisöögi road on valminud :-D Nali. Sita realiseerimise osas. Igal juhul oli meie küla talgufinaal võimas, mehed lausa särisesid energiast ja lauad vaid ragisesid, kui laest langesid. :-D
Tulemuslik tunni ajaga lae puhastamine!


Rohkem pilte meie TEEME ÄRA  talgurõõmust näete SIIT

1 kommentaar:

  1. See oli väga vägev ,innukas ja võimas töö,mis talgupäeval külakeskuses tehti.Niisugust indu,hoogu ja tahet pole see vana maja kaua aega näinud,AITÄH TULIJATELE,TEGIJATELE JA OLIJATELE.

    VastaKustuta