neljapäev, 26. jaanuar 2017

Lootvina mehed tegid müüri valmis!

 Sel suvel olid meie külamehed ametis maainimesele olulise oskuse õpimsega ehk siis renoveeriti vana maakivi müüri külakeskuse taga. Kunagi oli see vana kooli loomalaut, kuid nüüdseks hakkas ilmastik - meie tull, vihm ja lumi-vesi - oma osa nõudma ning hoone oli ümbert ammu lagunenud. heli kirjutas projekti ning sai toetuse Kohalikult omaalgatuse programmilt ning mehed tulid appi Tõnule ja tehti tööd. Kõige suuremad tänud Svennile, Aivarile, Villile ja Viljarile, Jaanile, no tublid olid ka Marek, Rasmus, Marko, Üllar, jt ning midugi suurim tänu Enn Karrole, kes antud müüritööd õpetas ja juhendas.

Tõnu kirjutas: "Toimus 3 õppepäeva oma küla mehe Enn Karro juhendamisel. 11 kogukonna meest said praktilise  müüri renoveerimise kogemused: maakivide lõhkumine ja müüri asetamine, vuukide täitmine lubjaseguga ning vajaliku koostisega segude valmistamine.
Ehitustööde lõppedes said teoks järgmised tööd: valati tulevase kamina vundament, renoveeriti kivimüür  seest ja väljast kahe meetri kõrguselt. Eesmärki silmas pidades jäi tegemata müüri ülemine äär ja välikamin.  
Kivimüüri renoveerimine osutus ettekujutlusest tunduvalt rohkem aeganõudvaks. Töö käiku mõjutasid ilmastikutingimused (vihm, liiga kuum ilm)  ja „õpipoisi“ seisus. Vuukide täitmisel kasutatud lubjasegu vajab kaks kuud aega karboniseerumiseks (külmakindlaks muutumiseks). Eelnevad asjaolud tingisid eesmärgi  täies mahus mittetäitmist.
Kevadel jätkame kindlasti, et vajalikud tööd saavad 2017. aasta suve jooksul teostatud.
Vajalikud materjalid on projekti toetusega tööde teostamiseks hangitud!" 

Vahva oli, et seda ilusa müüriga hoonet saime juba jõuluajal kasutada, kui lõime sinna Lootvina Naise poolt korraldatud Jõulupesa raames väikse Loomapesa, kus närisid KülaVeljo heina Vaarikese kitsed ja jänesed ning Londi Jaani lambukesed. Lisaks olid kodulinnud Vaarikeselt Jõulupesa SPA-d väisama tulnud. Armas aga oli see, et naiste kisa peale, aktiveerusid Vaarikese, Mudaku ja Palli talu mehed ja tegid hoonele kergkatuse  - aitäh! Seega kevadel jätkame ja saame toreda puhkleala meie Lootvina kogukonnale. 
Täname toetamast meie arengut:Pildiotsingu kohalik omaalgatuse programm 2016 tulemusJõuludeks hoonele kergkatuse ehitamine!
Meie renoveeritud kivimüür Jõulupesa loomapesana!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar