neljapäev, 2. veebruar 2017

Lootvina Vastlad 2017


Virga talust Jaco pildid Lootvina vastlatest

Armas rahvas, me kogunesime ju laupäeval kell 15 külakeskuse juurde. Võtsime kaasa hea tuju, kepikõnni kepid  ja panime selga sportliku riietuse. Toimus energiline ja lõbus soojendus, seejärel suundusime Lootvina Peatänava terviserada pidi hoogsale kõnnile mäkke ehk Ala talu garaaži juurde, et võtta lonks sooja teed mee ja ingveriga ning seejärel vudi-vudi-vuttadi tagasi külakeskuse juurde. Liikuda tohis igasugu abivahenditega (kärud, rattad, jne)

Külakeskuses ootas meid kuum hernesupp ja veel kuumem ning naljakam supiviktoriin. Kõik osalejad said auhinnaks vastlakukli :-) Kuklid tulid Muuga taluköögist, otse ahjust ja värske koorega ;-) Vastlasupi tegi samuti Muuga talu perenaine Heili.
Ehe rõõm koosolemisest. Pildi autor Jaco Virga talust.
Kõige vanem ja kõige noorem vastlaline tabatuna ühel võttel.


Seejärel kogunesime õue ja enne kirjutasime kõik oma halvad mõtted, kurjad teod ja muu vastiku ning negatiivse sedelikestele ja siis toppisime need puusliku sisse ning põletasime kõik halva koos puuslikuga rituaalselt ära! Puuslik tuli Riidma talu hoovilt, selle oli teinud meile Rosma kooli õpilased.

Seejärel aga avati LOOTVINA VASTLASAUNAD!
Meestele oli avatud Palli talu suitsusann ja naised võttis vastu Ala talu saunanaine Merike. Kaasa võtta kõik saunaks vajalik (jook, käterätt ja pesuvahendid). Niased olid saunas nii kaks pool tundi aga mehed kindlat üle kolme ning  seejärel istusid nad veel Palli talu köögis ja hasartselt arutati külaelu!

Täname kõiki, kes aitasid annetusega! Aitäh Lootvina Vastlate 2017 korraldajatele: Muuga, Ala ja Palli talurahvas! Tule löö kampa ;-), sest seltsis on segasem!

Panin kokku sest toredast õhtust väikse piltide videomälestuse, seda on 4 minutit. Vaata ka, kui tahad

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar